Кошик

Людвігії

Людвігії (Ludwigia) – яскравий акцент середнього та заднього плану для акваріума.


Рід Людвіг (Ludwigia) налічує 75 видів і відноситься до сімейства Оногарових (Onagraceae). Багато представників цього роду космополіти (наприклад, Людвіга болотна – Ludwigia palustris) і мешкають у прибережних зонах тропіків і субтропіків. Названий рід на честь відомого ботаніка 18 століття – Крістіана Готтліба Людвіга.

В акваріумі ними частіше оформляється задній план акваріума. За умов частої стрижки їх можна розмістити пишним кущем на середньому плані.  Живці відмінно укорінюються. Людвіги утворюють коріння зі всіх пазух стебла, іноді укорінюються навіть листовою пластиною, але краще брати гілки близько 10 см.

Листя у рослин цього роду найрізноманітніші від подовжено-овальних до ромбоподібних. Деякі види змінюють форму листа в залежності від світла, створюючи неповторний ефект. Також дуже різноманітне фарбування рослин, воно залежить від освітлення акваріума (не менше 0,5 Вт/л). Комбінуючи лампи, підбираючи потрібний спектр і метод підживлення можливе зелене, червоне, апельсинова, рубінова, фіолетове забарвлення в залежності від різновидів. Яскравий приклад – Людвіга «Супер Ред» (Ludwigia repens "Super Red"), культивар Людвігії повзучої менше розміром і красивого інтенсивного рубінового кольору.

Умови утримання:

Достатня тривалість світлового дня – не менше 12 годин.

Також ці акваріумні рослини потребують прозорої та чистої води. Обростання водоростями може швидко вбити їх.

Температура води потрібно підтримувати в діапазоні 20-28 °С. При тривалому зниженні температури рослина уповільнить своє зростання.

Хоча людвигії можна залишити плавати у водній товщі, краще її висаджувати в замулений піщаний ґрунт і проводити часті підживлення.

Жорсткість води для них не особливо важлива, хоча при її підвищенні понад 8 ° С рослини набувають яскравішого забарвлення.

рН 6 -7,5.

В іншому акваріумна рослина людвігія досить не вимоглива до умов утримання. Виняток може становити лише Людвіга гландулоза, перуанська – Ludwigia Glandulosa.

Людвигія повзуча (Ludwigia repens), Людвіга болотна (Ludwigia palustris), Людвіга дугоподібна (Ludwigia arcuata) підходять для новачків - так як не складні у догляді та вартість їх не велика, то Людвіга гландульіна (Ludwigia glandulosa), Людвіга Досить рідкісні види - вибір досвідчених акваріумістів.

Людвіги можна використовувати для прикраси будь-яких палюдаріумів, тому що умови перебування на поверхні при підвищеній вологості більш природні для них, ніж підводні. Також людвигії можна вирощувати, коли верхня частина знаходиться над водою. У такому разі верхівка рослини сильно відрізнятиметься від її нижньої, підводної частини. Рослина навіть може зацвісти.