Кошик

Криптокорини

Загадкові криптокорини.


Назва роду придумана Фішером (Fischer) у 1828 р. походить від грецького kryptos – прихований, koryne – качан. Довгий час виникали складності у систематиці роду через мінливість рослин, але застосуванням комбінованого аналізу вдалося відповісти на багато питань. У сучасній класифікації рід налічує 65 видів, в акваріумістиці використовуються близько 20. 

Нові види криптокорин дослідники знаходять до сьогодні. Cryptocoryne yujii та Cryptocoryne uenoi відкриті 2002 року. Знайти їх не просто через віддаленість регіонів та зникнення ареалів зростання.

Криптокорина має свій «фан-клуб» - Європейське Криптокоринове товариство (European Cryptocoryne Society), в Копенгагені.

Цікавим є розмноження криптокорин. Спочатку відкривається покривальце, квітка видає солодкувато-гнильний запах, приваблючи мух. Як тільки комаха потрапляє в довгасту квітку, вона закривається і мушка потрапляє в пастку. Поки комаха прибуває примусово в гостях, вона трусить пилок зі своїх лапок на приймочки. За цей час дозрівають пильовики рослини і відкриваються вихід для комахи, пройшовши через який комаха, летить на наступну квітку з пилком від вже дозрілих пильовиків. Так одна комаха робить всю роботу.

Починаючий акваріуміст краще купити такі види як: Cryptocoryne beckettii - Cryptocoryne walkeri, Cryptocoryne wendtii, Cryptocoryne undulata, Cryptocoryne parva, Cryptocoryne x willisii, Cryptocoryne x willisii, Cryptocoryne x willisii Вони менш вимогливі до води.