Кошик

Гигрофіли

Рід гігрофіл відноситься до сімейства Акантових (Acanthaceae). На даний момент до роду зараховують до 100 видів тропічної та субтропічної зони. Рослини настільки мінливі, що деякі з них відкривали як новий вид кілька разів (наприклад, Гігрофіла багатонасінна або індійська, а в народі - «індійська зірочка - Hygrophilа рolysperma).


Рослині властиві всі основні характеристики довгостеблових рослин, відповідно вони швидко ростуть, добре очищають воду, але потребують догляду - стрижки. Якщо ви акваріуміст - новачок, оформляєте акваріум під час запуску, вам краще замовити гігрофілу для акваріума оптом - воно дуже невибаглива і допоможе підтримувати якісні показники води.

При посадці таких рослин необхідно використовувати обтяжувачі, щоб гілки не плавали лежить на поверхні.

Представники цього роду виримують жорсткість 4-8-12 ° dGH.

рН віддають перевагу 6,5-8.

Температура від 18 до 28°С нижче 24°С зростання сповільнюється.

Бажана регулярна заміна 1/4 - 1/5 води.

До світла вони вимогливі і зберігають гарний зовнішній вигляд лише за умови сильного штучного освітлення потужність лампи не менше 0,5 Вт/л. Гігрофіл різнолистий (Hygrophila difformis) змінює навіть форму листка, при яскравому освітленні вона перисто-розсічена, в умовах тіні - листя овальні. Особливо цей фактор важливий для червонолистих сортів таких як Гігрофіла візерункова (Hygrophila рolysperma Rosa Nervis).

Тривалість світлового дня необхідна – 12 годин.

Розмножуються гігрофіли легко, тому що можуть формувати розвинений корінь.

Вирощувати рослину краще на задньому (Hygrophila аngustifolia, Hygrophila corymbosa) або середньому плані (H. pinnatifida) групками по 8-10 рослин.

Нижня частина стебла іноді оголюється, рослина стає схожою на пальму, щоб цього уникнути, потрібно висаджувати їх, прикриваючи низ.