Кошик

Ехінодоруси

Рід Ехінодорус (Echinodorus) відноситься до сімейства Частухові (Alismataceae) включає багаторічні болотні та підводні тропічні рослини, що зустрічаються на території Південної Америки аж до помірного поясу США.


Echinodorus є найрізноманітнішим родом на міжнародному ринку водних рослин та економічно найважливішим через значне видове розмаїття та легкість вирощування. Простота гібридизації і варіабельність (мінливість) видів призвела до створення найбільшої кількості сучасних сортів і гібридів серед усіх родів, які використовуються для озеленення акваріумів, а з іншого боку до повної плутанини в систематиці, внести ясність в яку, вчені намагаються шляхом ДНК-аналізу. 

Серед представників цього роду зустрічаються підводні (Ехінодорус уругвайський – Echinodorus uruguayensis (Arech.)), Ехінодорус Блехера – Echinodorus bleheri (Rataj), прибережні та болотяні рослини, що витримують тривалі затоплення (Ехінодорус метельчатий – Echinodorus метельчатий). Echinodorus tenellus, Ехінодорус більшоликовий - Echinodorus macrophyllus (Kunth) Mich., Ехінодорус серцелистий - Echinodorus cordifolius (L.) Grisebach, Ехінодорус лопатолистний - Echinodorus palaefolius ((NeesetMart).

Саме підводні та земноводні види найактивніше використовуються акваріумістами. Представники Роду Echinodorus здебільшого мають два типи кореневища – конусоподібне чи повзуче. Листя черешкове, дуже різноманітне за формою від лінійних до серцеподібних. Сильно відрізняються вони і за кольором, зустрічається темно-зелений, чорний, червоний, золотистий, малиновий, фіолетовий, навіть з білими плямами, колір листової пластини. Висота рослин може становити від 5 см до 1 метра.

Так як ареал поширення у рослин великий і вимоги до умов вирощування теж різняться, але загальні рекомендації все ж таки є:

- нейтральна рН, кислого середовища більшість видів цього роду не витримують;

- ехінодорус ростуть на освітлених або злегка притінених ділянках, тому в акваріумах вони вимагають освітлення від 200 Вт на кв.м.;

- необхідна часта підміна води, адже багато видів ростуть у проточних водах;

- найкраще садити рослини в пісок великої фракції або ж у дрібний гравій з наявністю мулу, рослини люблять поживний ґрунт;

- всі ехінодоруси добре розвиваються в температурному діапазоні від 23° до 26°С, проте такі види як Ехінодорус уругвайський (Echinodorus uruguayensis (Arech.)), Ехінодорус Горемана (Echinodorus horemanii (Rataj)), Ехінодорус Rataj)), ростуть у річках, що стікають з гір, і вони можуть витримувати аж до 12° С.