Кошик

Довгостеблові

Несея (Nesaea Crassicaulis)

Несея (Nesaea Crassicaulis)

95 грн.

Бакопа Моньє (Bacopa Monnieri)

Бакопа Моньє (Bacopa Monnieri)

95 грн.

Довгостеблові рослини


Довгостеблові акваріумні рослини - поняття збірне. Вона включає велику різноманітність видів і сімейств.

Хоча довгостеблові рослини для акваріума - це різні види, є деякі загальні характерні риси такі як:

Апікальний (вертикальний) зріст, послідовно формуючи мутовки (вузол стебла, на якому розташоване листя), рослина збільшується в довжину.

Це рослини заднього плану, іноді середнього, композиції дають вертикальний акцент, т.к. ростуть вони від дна акваріума до поверхні.

Швидкий ріст. Краще купити довгостеблові рослини оптом, розмістивши їх одновидовими «кущиками» на задньому плані акваріума, але не забудьте їх потрібно періодично підстригати.

Якщо кущові рослини розмножуються розподілом кореневища, то довгостебельні, як правило, розмножуються живцюванням стебла, адже з кожного вузла може вирости корінь і вийде нова рослина. 

У більшості  видів листя максимально розсічене - це пристосування до життя у водному середовищі, що дає можливість ще краще відфільтровувати воду і отримувати максимум поживних речовин. Але така пристосованість має зворотний бік – на повітрі такі листочки швидко підсихають та гинуть, тому продаж та транспортування цих видів має проходити у комфортних для них умовах – за максимальної вологості повітря, перевозити їх краще у закритому пакеті з водою.

Для їхнього успішного вирощування багато не потрібно - достатньо забезпечити їх температурою води від 22 до 25°С; освітленням (0,5-1 Вт/л); до твердості води більшість довгостеблових не вимогливі, вона може коливатися від 6-20 ° dH, бажано висота акваріума близько 40-50 см.

Багато хто з них є індикаторами показників води в акваріумі.