Кошик

Анубіаси

Акваріумні анубіаси відносяться до невеликого роду (на даний момент описано близько 12 видів) болотяних рослин із сімейства Ароїдні (Araceae), поширених виключно в Західній та Центральній Африці. ЇХ Ареал обмежений високими температурами та вологим кліматом тропіків, у природному середовищі вони ростуть у тіні тропічних лісів і рідко перебувають у воді, а лише під час сезону дощів.

Характерна їх особливість – симподіальне, повзуче кореневище з ланцетоподібним листям на довгому живці.

У природному середовищі ростуть на сильно заболочених ґрунтах, іноді коріння чіпляється за корчі, каміння, але навіть у несприятливих умовах зберігає свою життєздатність.

В акваріумних умовах зростають дуже повільно, а листова пластина може зберігати декоративність роками. Через повільне зростання не вимагають подачі СО2 та додаткових частих підживлень, не вимогливі до ґрунтів та субстратів.

Акваріумними анубіасами можна назвати анубіаси групи Бартера. Саме вони відмінно себе почувають при тривалому вирощуванні під водою. Анубіаси схильні до водоростевих обростань. Краще всього ростуть при температурі +24-28°С, в період спокою до 18-20 ° С, але при тривалому зниженні температури рослини втрачають листя. Вода має бути м'яка, рН нейтральна або слабокисла. 

Першим із цього сімейства був описаний Генріхом Шоттом в 1857 році Anubias аfzelii, але з яких причин придворний садівник імператора Австрії Франца Йосипа I назвав так новий вигляд, залишається загадкою. Хоча на момент відкриття ботанік не знав, навіть росте цей вид на деревах або у воді, назва виявилася дуже влучною. Адже представники цього сімейства, як і єгипетський бог потойбіччя, живуть у темряві.

У нас можна замовити рідкісні види - Anubias affinis, Anubias Englerll, Anubias haullevilleana, Anubias heterophylla, Anubias gllletil, Anubias hastifolla, Anubias аuriculata, Anubias pynaertii і т.д.

Саме анубіаси найбільш сумісні з рибами (корпові або цихліди та ін.), тому що не привабливі через своє жорстке і «несмачне» листя.

При посадці кореневища рослини має бути зверху субстрату, т.к. це не корінь, а видозмінене стебло. Вони ідеально підходять для розміщення на корчі. 

Купити анубіас у Києві та Україні – це просто зателефонувати нам.