Кошик

Корчі

На сьогоднішній день акваріум – не рідкісний гість у будинку, адже це маленький підводний світ, за яким дуже приємно та цікаво спостерігати. Їх декорують різними матеріалами: камінням (природні та штучні), корчами тощо.


Корчі для акваріума зустрічаються дуже часто у продажу. Чим же вони відрізняються від звичайних гілок і коріння з вулиці і як правильно вибрати корч?

Дуже важливо те, з якого дерева взято корч. Вони мають бути з деревини твердих порід (дуб, граб, бук, верба). Щільність також впливає на швидкість затоплення в акваріумі, майже кожен корч без попереднього замочування спливатиме.

Вони повинні бути повністю і ідеально сухими, неживими. Краще навіть якщо ці корчі десятиліттями зберігалися у водоймі (як наприклад мангрові дерева в природі ростуть у водоймах, або верби, гілки яких можуть зберігатися в мулі). Якщо використовувати недосушені корчі вони під водою гнитимуть, що проявляється виділенням слизу на поверхні корчів, помутнінням води, чутно сторонній запах (сірководню).

Вони мають бути безпечними. Мається на увазі не використовувати частини рослин, які виростали у технічних зонах, піддавалися обробкам тощо.

Звертати увагу на вміст у дереві дубильної кислоти – від цього вода коричневіє (використовуючи мангрову або корч мопанії ви повинні бути готові до янтарного кольору води).

Що ж привносить корч в акваріум?

- це красиво. Композиція із натуральних матеріалів – це завжди декоративно.

- це укриття для рибок, а також це чудові місця для нересту.

- це посадкові місця для рослин. Дуже багато рослин чудово ростуть прикріплені до корчів – гарний мох, анубіаси, папороті. Деякі види рослин вимагають більше освітлення ніж папороті, для зростання та підтримки яскравого забарвлення листя (альтернантери) та їх краще садити вище (ближче до ламп).

- корчі знижують рН у лужній воді, на них накопичуються корисні бактерії.