Кошик

Каміння

Камінь вулканічна лава

Камінь вулканічна лава

40 грн.

Камінь темно-синій

Камінь темно-синій

90 грн.

Створити унікальний акваріум не просте завдання, адже необхідно не лише втілити свою дизайнерську ідею, а й підібрати правильні матеріали, рибу та рослини. 


Дуже великим помічником при оформленні стануть акваріумні камені: природні та штучні. Вони мають велику популярність серед акваскейперів, оскільки досить міцні, мають дуже різноманітну форму. З їхньою допомогою можна відтворити природні ландшафти гірських схилів, дно річки, морське дно.


При створенні повинні використовуватися камені різних розмірів: кілька більших (основних, які створюють каркас) і більше маленьких і дрібних. Камені для акваріума можна знайти в широкому асортименті, будь-яких розмірів і форм.

Функції, які виконують декоративні камені для акваріума:

Основа для композиції

Поділ зон

Укриття та місце нересту для риб

Регулювання жорсткості води.

Відбираючи каміння в акваріум потрібно пам'ятати, що він повинен мати міцну структуру, не розкладатися з часом (як наприклад вапняк). До «твердих» гірських порід відносять: мармур, граніт, гнейс, туф, кварцит та інші. Камені з пористою структурою можуть служити як додаткові місця для рослин (наприклад, лава, ракушняк).

При використанні каменів необхідно пам'ятати і про те, що їхня поверхня повинна бути гладкою, не змінювати параметрів води (жорсткість, кислотність), не виділяти токсичних та побічних речовин, не згубно впливати на жителів даної екосистеми.

Якщо ви погано знаєтеся на гірських породах, з яких зроблені натуральні камені та їх вплив на акваріум, ви завжди можете купити камені в акваріум проконсультувавшись з нашим менеджером. Не варто робити вибір лише на вигляд і ставитися як до декорації, необхідно враховувати, що це такий самий учасник екосистеми, як риба та рослини. Часто використовують торгові назви на кшталт «Карпатський камінь», що нічого не говорить про його склад. Потрібно враховувати деякі особливості, наприклад кальцит вилуговується водою, а туф може використовуватися тільки в резервуарах, де високий показник pH, потрібно враховувати, що граніт важкий, а вапняк постійно заростає синьо-зеленими водоростями.

Увага! Перед тим, як поміщати камінь в акваріум, його необхідно промити! І це стосується не тільки каменів, знайдених вами на вулиці, але й куплених у магазині. Краще не використовувати «підозрілі» камені з дивним запахом, вкрапленнями металу, м'які, гострі, надто габаритні та важкі.