Кошик

Ґрунт

Для створення гарного акваріума мало продумати всю композицію, підібрати мешканців та декор, необхідно відтворити їх природні умови проживання, встановити оптимальний біогеоценоз із усіма складовими, у тому числі мікроорганізмами та освітленням. Одна з найважливіших складових у цьому співтоваристві - акваріумний ґрунт.


До підбору ґрунту необхідно підходити дуже ретельно, оскільки він виконує ряд важливих функцій у житті всього акваріума:

Грунт для рослин в акваріумі – це живильне середовище та місце кріплення більшості вищих рослин. Необхідно використовувати поживний ґрунт (підкладку) для росту рослин;

Грунт для риби - деякі рибки (донні) більшу частину свого життя проводять при контакті з ґрунтом, навіть зариваються при появі небезпеки, тому для таких риб він повинен мати дрібну фракцію і не мати гострих кінців, щоб вони не поранилися.

Грунт як фільтр є пасивним фільтром (переробляє продукти життєдіяльності риб та інші органічні залишки. Крім цього на ньому осідають і інші непотрібні мікрочастинки, що забруднюють воду в плаваючому стані).

Грунт як елемент декору – під час створення композиції підбирають індивідуально (можна навіть усю композицію зробити кольоровою).

То який ґрунт використовувати? У цьому питанні підхід у кожному випадку індивідуальний. Можна використовувати навіть комбінації. Головне пам'ятати, що ґрунт впливає на всю екосистему в цілому і він повинен бути природним, не повинен виділяти токсичних речовин, не містити фосфатів та нітратів, не змінювати параметри води (жорсткість, кислотність). Купити ґрунт для акваріума в Києві можна у нас з упевненістю що він не впливає на склад води.

Кращий грунт для акваріума з рослинами - натуральний гравій (він буває різний: чорним і білим кольором, дрібний, середній і великий (від 1 міліметра). Оптимальним розміром для риб і рослин вважається ґрунт з фракцією 1-5 міліметрів.

Акваріумний грунт для рослин необхідно розкладати шаром від 2-5 см до 10 см. Перед укладанням грунту його обов'язково промити теплою водою, акуратно помішуючи кілька разів до повного змивання піску (до чистої води).